Hellhound ► 3. Kapitola

29. října 2017 v 21:25 | Ellie |  Hellhound
Téma: Avengers/vlastní tvorba
Postavy: Mazikeen, Demien, Tony Stark, Thor, Loki, Natasha Romanoff, Steve Rogers, Clint Barton, Bruce Benner, Nick Fury, Maria Hillová, atd… ◄ ZDE
Páry: zatím nevím
Anotace: Náš svět už dávno není, jaký byl. Po útocích mimozemšťanů a Ultrona se ochrany země chopila skupina zvaná Avengers. Ve světě však existují i jiné hrozby, o kterých oni nemají ani ponětí. Jednoho dne na popud Furyho tým zachrání mladou dívku těsně před smrtí a přivedou jí na základnu. Celý tým se snaží přijít na kloub tomu, proč jejích bývalý velitel tolik trval na tom, aby jí našli, a hlavně chtějí zjistit více o původu jejich nového návštěvníka, bohužel marně. Fury stále mlží a sama dívka toho moc neví. Jednoho dne se však začnou dít zvláštní věci, mrtví mizí, objevují se podivná znamení a kolem základny obchází tajemná postava. Koho hledá? Kdo stojí za všemi podivnostmi? Jaká je ve skutečnosti pravá identita mladé dívky? A podaří se jím zastavit blížící se pekelnou pohromu?
Poznámka: Mazikeen se potka s Lokim. Jaké bude jejich setkání? A co má Loki v plánu? Tony se snaží vyzvídat, stále nevěří, že je Maze jen člověk. A v noci se na základně něco stane.
Kapitola třetí


Bylo teplé odpoledne, slunce příjemně hřálo a jemný vánek ovíval tvář mladé spící dívky. Ležela na měkké dece pod korunou stromu, která jí dodávala potřebný stín. Vypadala jako sladká spící víla, dlouhé hnědé vlasy se rozprostíraly kolem ní, byla lehce přikrytá a zdálo se, že po dlouhé době spala klidným spánkem. K místu, kde odpočívala, se pomalými kroky blížil černovlasý mladík, s rukama za zády a šibalským úsměvem na tváři došel až k ní. Lehce naklonil hlavu do strany a se zájmem si jí prohlížel. Musel uznat, že vypadala vážně dobře. Dívka se lehce zavrtěla a zamračila, jako kdyby tušila přítomnost někoho dalšího. Otočila se na bok a lehce pootevřela očka. Naskytl se jí pohled na černovlasého mladíka v černých kožených kalhotách a zlatozelené tunice, tvář mu zdobil roztomilý usměv a pronikavé zelené oči.
"Zdravím krásko," prolomil ticho a jeho úsměv se ještě více rozšířil.
"A-ahoj," zakoktala se rozespale Maze a posadila se, stále hledíc na postavu před sebou.
"Neruším?" popošel k ní blíže.
"Já… ehm, asi…asi ne," zamumlala a prohrábla si své dlouhé vlasy. "Kdo jste?"
"Na tohle jsem zapomněl," uculil se na ni neodolatelně. "Jsem Loki."
"Loki? Ten Loki co zničil New York?" pozvedla tázavě obočí.
Mladík se jen zasmál a přikývl na souhlas.
"A co tu vůbec děláš?"
"Odpykávám si tu trest," mrknul na ni a posadil se na druhý konec deky.
"Trest? A přitom se tu promenáduješ jen tak volně?" nechápavě Lokiho sledovala.
"A proč ne? Odin mi odebral moc, jsem obyčejný chlap a to že tu tvrdnu s nimi, si myslím, že je dostačujícím trestem," pokýval hlavou a lehce se protáhl.
Maze sledovala každičký jeho pohyb, pak se lehce odsunula a unaveně si zívla. Loki se uculil a sledoval jí jako predátor svou kořist.
"Proč jsi tu?" po chvíli se tiše zeptala, byla v jeho přítomnosti lehce nervózní.
"Šel jsem se projít a uviděl tě, tak mě napadlo, co se třeba seznámit," mrknul.
"Hm… aha," dostala ze sebe jen.
"Já nekoušu… zatím," ušklíbl se a pohlédl Maze do očí. "Mimochodem, ještě jsi mi neřekla svoje jméno."
"Jmenuju se Mazikeen, ale stačí jen Maze," lehce se pousmála.
"Velmi zvláštní jméno, ale líbí se mi. A vůbec, jak ses sem dostala ty?" zeptal se černovlasý mladík, věděl odpověď, ale doufal, že se od ní dozví mnohem více, než co jim řekl Fury.
"Popravdě, si příjezd sem nepamatuju. Byla jsem mimo, probrala jsem se až týden po příjezdu. Někdo se mě snažil zabít, ale zachránili mě. Ještě jsem těm dotyčným ani nepoděkovala, musím od strýce zjistit, kdo to byl."
"Od strýce? Někdo z nich je tvůj strýc?" zeptal se překvapeně Loki.
"Ano, Nick. Je to nevlastní strýc, tak nějak mě vychovával. Byl moje jediná rodina, když nepočítám adoptivní rodiče," prozradila tiše.
"Adoptivní? A kde máš vlastní? Tedy pokud to není tajné."
"Jsou mrtví," sklopila smutně hlavu.
Neznala rodiče, tedy ne osobně, jen z vyprávění a fotek, ale věděla, že to byli dobří lidé, hodní a velmi jí milovali, tak moc, že obětovali své životy na její záchranu.
"Promiň. Chápu, že je to citlivé téma. I já jsem… no adoptovaný. Odin není můj pravý otec. Kdysi mě našel na Jotunheimu a vzal mě sebou, vychoval… a no, dál je škoda to vyprávět, asi sama víš. New York a tak a teď trčím tady, mezi těmi pitomci."
"Koukám, že jsme na tom podobně, až na fakt, že já se nesnažila zničit zemi," dívka se lehce zasmála, snad poprvé za dlouhou dobu.
Pousmál se, líbil se mu její zvučný smích.
"A jak se vůbec cítíš, slyšel jsem, že jsi zraněná," pohlédl jí do očí.
"Noha už je v pořádku, docela… a to druhé, no ještě to pořád bolí, ale dá se to vydržet," řekla tichým hlasem. "Mohla bych tě o něco poprosit?"
"Jistě, co by to mělo být?" mrknul na ni šibalsky.
"Nemohl bys mi donést prosím něco k pití, to co jsem tu měla, už jsem vypila a mám docela žízeň. Navíc mě by to trvalo moc dlouho, když se tu ani nevyznám a nevím jak se dostat dovnitř."
"Tak tě můžu dovést zpátky na pokoj, tam už budeš mít asi něco k jídlu a pití," usmál se Loki.
Maze si lehce prohrábla své dlouhé vlasy a nervózně si zkousla ret.
"No já nevím, moc se mi na pokoj nechce, byla jsem tam pořád zavřená a venku je tak krásně," přiznala po chvíli.
"Dobře tedy, já pro něco zajdu," hned jak to dořekl, tak vstal a odebral se zpátky.
Musel si pogratulovat. Získal si jí docela rychle. Pokud to tak půjde dál, brzo zjistí, kdo Mazikeen ve skutečnosti je. Došel do společné kuchyně, kterou používali všichni Avengers, otevřel lednici a zíral, co by tak vzal.
"Ale Casanova se vrátil, tak co, už něco víš?" ozvalo se hned ze společenské místnosti, která byla spojená s kuchyní.
Loki se otočil a spatřil skoro celou partu. Tony něco zaujatě dělal na svém laptopu, Natasha s Clintem sledovali nějaký film, Steve hltal další z těch jeho oblíbených románů a Wanda s Visionem spolu tiše o něčem diskutovali.
"Hele Muflone, na něco jsem se tě ptal," pozvedl hlavu Tony a zíral na Asgarďana. "Už podlehla tvým lžím?" ušklíbl se.
"Představ si, že ano, což tobě by se asi nikdy nepovedlo," dobíral si ho Loki s úsměvem a hned na to se znova věnoval lednici.
Vzal nějaké ingredience a začal dělat sendviče. Stark vstal, přešel k němu a opřel se lehce o linku.
"Co kdybys mi konečně odpověděl," zamručel netrpělivě.
"Hele uklidni se," uculil se mladík. "Byl jsem velmi přesvědčivý, myslí si, že jsem její přítel, takže informace na sebe nenechají dlouho čekat."
"V to doufám, protože z Furyho už nic nedostaneme a ona je jediná možnost, hlavně buď nenápadný," Tony si z lednice vzal pivo a napil se.
Černovlasý Asgarďan jen protočil oči a dodělával jídlo.
"Nechci vás rušit, pánové, ale přemýšleli jste také o možnosti, že je prostě člověk?" vložil se do toho Bruce, který zrovna došel z laboratoře.
"Tomu já nevěřím," pozvedl obočí Stark.
"Proč ne? Protože se o ní Fury zajímá? Vždyť je skoro jako jeho rodina, je to samozřejmé," Benner si sundal brýle a promnul si kořen nosu.
"Prostě mi něco říká, že to tak není a já svému instinktu věřím," mrknul na oba Stark.
"Jak myslíš, ale podle výsledku vyšetření, které jsem viděl, je člověk, být tebou to nechám, pokud nechceš naštvat Furyho," dodal ještě Bruce a odebral se za ostatními.
Loki je oba pozoroval, dodělal sendviče, vzal vodu z lednice a pak zanechal Tonyho samotného v kuchyni a odešel opět za Mazikeen. Dívka seděla opřená o kmen stromu a dívala se kdesi do dáli, kde pár lidí trénovalo. Ani si nevšimla, že se Loki vrací. Užívala si čerstvého vzduchu. Trhla sebou, až když si mladík k ní přisedl a podával jí jídlo s pitím.
"Promiň, nechtěl jsem tě vylekat," pousmál se.
"To nic a děkuji," hned se napila a pak se s chutí zakousla do sendviče. "Je vážně moc dobrý."
"Díky, je to asi jediné jídlo, které umím," zasmál se mladík a napil se.
"To nevadí," pousmála se a dál jedla jídlo, které ji Loki donesl.
Seděli si spolu pod stromem, ona jedla, on jí něco povídal, občas se zasmáli nějaké vtipné věci, kterou zrovna vyprávěl. Měla pocit, jako kdyby ho znala celý život, bylo jí s ním moc dobře. Strávili spolu skoro celé odpoledne, povídali si, sledovali dění kolem nich. Jedné věci si však ani jeden z nich nevšimnul. Byl to pár očí patřící postavě, dobře ukryté, aby nebyla viděna, ale sama měla výhled na onu dvojici. Jako ostříž sledovala každičký pohyb, který dívka udělala.
"Brzo si pro tebe dojdu maličká," zamručel si spíše sám pro sebe a pak tak jak se objevil i zmizel.

Bylo sotva pár minut po třetí hodině v noci, když se základnou pohybovala něčí postava. Bosou nohou našlapovala na chladnou podlahu a snažila se jít co nejtišeji. Pohybovala se tak sebejistě, přesně věděla, kde má jít, jako kdyby to místo znala jako své boty. Postava procházela dlouhou chodbou, na konci zabočila do pravé strany, až došla ke dveřím, mířících ven z budovy. Těsně před nimi se osoba zastavila, nepřítomným pohledem zírala před sebe, jako kdyby rozmýšlela, jak se vlastně dostat ven. Chvíli nehnutě stála, poté jen přiložila ruku k panelu, který sloužil k zadání bezpečnostního kódu hlavních dveří. Ten se pod dotykem postavy úplně roztavil, jako kdyby na něj působil obrovský žár. Dveře se otevřely, zároveň se však základnou rozezněl zvuk alarmu. To však osoba ani nezaregistrovala, prošla dveřmi ven a zmizela ve tmě neznámo kam.
Poplach však vyrušil ostatní, kteří základnu obývali. Ihned se snažili přijít na to, co se vlastně stalo.
"Kdo k sakru spustil ten alarm," zamručel Tony a prohrábl si vlasy. "Friday, najdi mi okamžitě záznam."
"Ano pane," ozval se hlas umělé inteligence.
"Co se tu děje?" došel k ostatním i Fury.
"To se snažíme zjistit," řekl Steve a prohrábl si vlasy, mezitím zvuk alarmu ustál a zavládlo znova jen ticho.
"Pane Starku, mám ten záznam," místnosti se rozezněl hlas F.R.I.D.A.Y.
"Je poznat, kdo stojí za tím rozruchem?" zeptal se pohotově Tony a čekal na odpověď.
"Pusť záznam na obrazovku Friday," přikázala hned Natasha, když došla do místnosti.
Všichni vypadali mírně rozespale, bylo přece jen dost pozdě a budíček v podobě alarmu nebyl nic moc. Jen co se usadili, se na obrazovce objevilo video z bezpečnostních kamer. Na nich byla postava v tmavém oblečení a kapucí na hlavě. Do tváře jí vidět nebylo.
"Vždyť ani nepoznáme, kdo to vlastně byl," zamručel Thor svým hromovým hlasem.
"To je fakt a navíc, to co udělala s tím ovládacím panelem. To je nějaký trik?" pozvedl obočí Stark a napil se whisky, kterou si stačil nalít.
"No jako trik to nevypadá, spíše na nějaký druh magie," zamumlal svalnatý blonďák.
"Měli bychom…," chtěla Natasha něco říct, ale přerušil ji robotický hlas.
"Pane Starku, zkontrolovala jsem celou základnu a podle mého zjištění, chybí jedna osoba," monotónní hlas se roznesl celou místností.
"Kdo chybí!" ozval se černoch s páskou přes oko, chtěl vědět, kdo to je i když už tušil, čí jméno bude vysloveno.
"Z ošetřovny zmizela slečna Mazikeen," jen co F.R.I.D.A.Y dořekla dívčino jméno, všichni se na sebe překvapeně podívali, jediný, kdo překvapen nebyl, byl Fury.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama