Talk To Us (TTM 2) ► 1. Kapitola

23. září 2016 v 10:01 | Tew* |  Talk To Us (TTM 2)
Téma: The Vampire Diaries & Teen Wolf
Hlavní pár: Derek & Elena
Další páry: Caroline & Klaus, Allison & Scott, Lydia & Stiles...
Hl. postavy: Elena Gilbert, Derek Hale, Peter Hale, Caroline Forbes, Niklaus Mikaelson, Scott McCall, Stiles Stilinski, Lydia Martin
Vedlejší postavy: Isaac Lahey, Mellisa McCall, Šerif Stilinski, Bonnie Bennett, Deucalion, Kali, Aiden, Ethan, Allison Argent
Anotace: Elena Gilbert. Derek Hale.
Ona se přistěhovala s otcem do nového města. On byl uchvácen touto dívkou od momentu, kdy ji spatřil.
Spolu překonali spoustu překážek. Otec Eleny, lovec, zajal Dereka a ona mu pomohla ven. Díky tomuto zásahu se jejich cesty zkřížily navždy.
Elena si zažila už mnoho od jejího příjezdu do Beacon Hills. Stala se z ní Beta a nyní ji přeměnili dokonce i na hybrida.
Co bude s její láskou? S jejím životem? A co její kamarádky?
Novopočená upíří vlkodlačice toho má před sebou hodně, ale zvládne to? Jak přijme podporu od ostatních a zároveň muset zachránit upíří kamarádku, kterou unesl hybrid jí posedlý?
To a mnoho dalšího se dozvíte v pokračování povídky Talk To Me, která tentokrát nese nízev Talk To Us.
Tew*: Druhá série povídky TTM je tady! :) Snad se bude líbit. Ráda uvítám vaše názory. :)

Blondýnka sledovala Původního hybrida nenávistným pohledem. Seděla na pohovce v jednom z domů luxusní ulice. Paže měla založené na prsou, pohled nepřístupný a plný zášti vůči staršímu muži.
"Přestaň se tak mračit už," zamručel Klaus a přestal rázovat po pokoji.
"Plakat jsi mi zakázal, takže mi zbylo jen mračení," odsekla mu Caroline a sledovala ho.
"To je možné, ale tohle se mi taky nelíbí. Sakra," zavrčel, načež si prohrábnul rukou vlasy měděného odstínu a znovu začal popocházet po pokoji.
Upírka sledovala jeho cestu, která vedla ode zdi ke zdi. Přišlo jí, že vyšlape do toho drahého, chlupatého koberce cestičku, ne-li díru. Nebo přímo rozdělí koberec na dvě poloviny a vykoukne na ně podlaha.
"Vždyť není mrtvá, je z ní hybrid!" rozhodil nakonec hybrid rukama a podíval se na neústupnou dívku před sebou.
"A? Copak tím chtěla být? Copak jsem já chtěla být upírem? Nechtěla a jsem! To ty jsi nás do toho zatáhl, přitom jsme ti nic neudělali! Ty… ty… pitomče!" zavřískla už nekontrolovaně upírka a vstala. Cítila lehké pálení v ústech, jak její zuby hrozily vykouknout díky tomu, jak zuřila.
"Nepřesvědčuj mě tady o tom, že jsi upírkou být nechtěla. Přiznej, že si to užíváš, hm?" odpověděl jí otázkou zase on a ona se trochu uklidnila.
"Zvykla jsem si. Jenže nechci život s tebou," dodala a nakopla mu holeň.
Kopala, bouchala, kousala… kdykoliv měla možnost. On to však neudělal. Neublížil jí nijak kromě toho únosu, proměny a toho, že zabil její nejlepší kamarádku. Což přehnal.
Ale jak to měla udělat teď? Co by zmohla, když je slabá jakou moucha oproti němu?
~
Elena opatrně scházela schody, stále si byla nejistá ve všem.
Zrovna před chvílí vzala hřeben, že by se učesala, aby se trochu uklidnila, a rozlomila ho napůl. Teď se přidržovala maličko zábradlí, protože nechtěla rozlomit i to.
Brunetka vzhlédla, jak uslyšela trhaný nádech. Zastavila se na schodišti a pozorovala vstát z pohovky svou kamarádku, jednu z jejích nejlepších.
Bonnie si otřela lehce zpocené ruce o džíny a sledovala novopečenou hybridku na schodech.
Čarodějka jen pootevřela rty, přesto z ní nevyšlo kloudné slovo.
"Ale, ale… koukejme, kdo se odvážil sejít dolů," ozvalo se ode dveří do kuchyně a vyšel Derekův strýc. Peter Hale si utíral ruce do utěrky a pozoroval dění jako ostříž. Bylo jasné, že on je takové informační středisko celého Beacon Hills. Když se něco šustlo, on to věděl jako první.
"Eleno," šeptla nakonec černovláska a pousmála se. Snažila se. Bylo toho moc. Caroline byla pryč, museli ji najít. Elena byla vlkodlačice, teď je i upírka. Stejně jako jejich blonďatá kamarádka. A ona byla uprostřed toho stále živá, ale čarodějka.
"Bonnie," zašeptala dívka na schodech a upevnila stisk na zábradlí, které výhružně zakřupalo.
Brunetka se podívala na svou ruku, která svírala dřevo, stejně jako její kamarádka a starší vlkodlak.
"Hmm… to opravíme," zamručel jen Peter a odešel zpět do kuchyně.
"Eleno, no tak," zamumlala Bonnie, načež se opatrně rozešla ke své přítelkyni a opatrně chytla její ztuhlou ruku, kterou sundala ze zábradlí.
Jakmile vzhlédla do očí své kamarádce, viděla neprolité slzy, které se hromadily v jejích čokoládových očích.
"To bude dobré, vyřešíme to," držela její ruku a pak ji chlácholivě objala. Nevěděla, jestli je to chytrý tah, vzhledem k tomu, že její kamarádka bude mít chvíli nepřetržitou chuť na krev. Ale věřila, že jí by neublížila.
"Jsi v pořádku?" ozvalo se tak tiše, jako kdyby Elena byla vzdálená kilometry od ní a neměla tvář tak blízko u její. Překvapilo to nejspíš obě dvě.
"Já jsem v pořádku. Neboj se. Pojďme se posadit, promluvíme si, vymyslíme co dál, hm?" oddálila se od ní čarodějka a vedla ji k pohovce na druhé straně pokoje.
~
Derek Hale seděl na posteli v ložnici, kterou obýval s Elenou. Chtěl jí dát trochu prostoru, aby si mohla promluvit s Bonnie.
Díval se nepřítomně po pokoji a přemýšlel, co se bude dít dál.
Deucalion s Kali stále žili, oslabení, ale naživu.
Elenina kamarádka Caroline byla unesena a určitě to nenechají jen tak přejít a nesmíří se s tím.
Přemýšlel, zda vůbec někdy bude mít se svou dívkou klidný život. A hlavně jak si ten život mají zařídit.
On byl vlkodlak, smrtelný a ona je nyní nesmrtelná. Nikdy nezestárne, zůstane stejně krásná, jako je teď. A on? Jeho bručounský obličej se bude měnit, jak bude stárnout. Bude to sice trvat, když jeho druh stárne jinak, ale i tak to bude rychlé oproti ní.
"Jsi tak mimo, že ani nezaregistruješ, když tvá holka rozlomí zábradlí," ozval se jeho strýc.
Derek unaveně vzhlédl od svého koukání na šatní skříň a hodně ho překvapilo, když uviděl Petera přímo před sebou. To byl tak mimo, že ani nezaregistroval staršího vlkodlaka vejít?
"Cože rozlomila?" zeptal se překvapeně mladší z nich.
"Zábradlí. To čeho se držíš, když jdeš po schodech," zamručel Peter a prohrábl si vlasy.
"Aha," povzdechl si Derek. "Neovládá sílu, divíš se snad?" optal se pak.
"Hele klid, ano? Neútoč, když to není třeba," zamračil se tázaný.
"Promiň, jsem prostě.. ve stresu," povzdechl si černovlasý vlkodlak a přemýšlel, co bude dělat teď.
"Povídají si dole, můžeš být v klidu," řekl po chvilce starší Hale a posadil se ke svému synovci.
Derek pozoroval svého strýce, přemýšlel, co z toho může starší vlkodlak mít, když se najednou choval tak hezky. Nebo aspoň trochu.
Věděl, že Elena proti němu nic nemá, jelikož před ní neudělal takové věci jako před ním, ale bohužel se to stalo a on mu tolik nevěřil jako dřív.
Když byl ještě teenager, tak vzhlížel k Peterovi jako k modle. Poslouchal ho na slovo, věřil mu jako nikomu jinému. Jenže pokaždé, když to udělal, stalo se něco, čehož později litoval.
"Nad čím uvažuješ?" zeptal se ho ten, jenže mu brázdil myslí.
"Co máš za lubem. Tak nějak ti už nevěřím, když se chováš tak moc sladce," zašklebil se mladší z nich a vstal.
"Chci pomoct. To vážně nevěříš, že bych se mohl změnit?" zanadával starší a také vstal. Teď rázovali po pokoji oba. Jako lvi v kleci.
"Pokaždé, když jsem tomu uvěřil, tak jsi to pak zkazil tím, že jsi zabil někoho. Nebo jsi vymyslel šílený plán na to, že zabiješ mě," zabručel Derek a pozoroval strýce.
"No jistě, ale co když jsem jiný? Co když chci vážně pomoct a chci být se svou rodinou, která mi ještě vůbec zbyla?!" zaburácel Peter.
Derek ho sledoval, přemýšlel o tom, co mu to chtěl muž naproti němu říct.
"Udělal jsem hlouposti, ale chtěl jsem pomstu. Proti těm, co ublížili naší rodině. Je to tak špatné snad?" zašeptal pak.
"Jenže tím ses stal úplně stejným, Petere!" povzdechl si mladší a prohrábl si vlasy.
"Neruším?" ozvalo se a oba naráz se otočili ke dveřím, kde stála unavená čarodějka.
"Co se děje? Kde je Elena?" strachoval se hned Derek.
"Elena utekla ven. Prostě se vypařila, když jí někdo zavolal," promnula si tvář černovláska. "Nemohla jsem ji zadržet, sotva jsem mrkla a byla pryč!" bědovala nešťastně.
Jenže Derek vnímal jen to jedno. Jeho láska utekla. Někdo jí volal a ona utekla. Co teď budou dělat?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Perla Perla | Web | 1. října 2016 v 11:25 | Reagovat

Juuuuu... toľko napínavého hneď v druhej kapitole? O_O  O_O  O_O Ja snáď umrem čakaním na novú časť. Elena utiekla, ale kam? Žeby jej volala Caroline, ktorú Klaus prinútil? Alebo on sám? Nie, fakt si to neviem vysvetliť, ale nečudovala by som sa, že ju chce, nakoľko s ňou bude mať istotne aj teraz nejaké plány...
Chudáčik Derek, ten to má také ťažké... :-( Toľko rozmýšľania dopredu, toľko snahy udržať všetko pokope a pomôcť napraviť to, čo sa stalo... na jedny plecia je toho, aj keď ich má široké.. :-P  :-P
Nuž, drahá, som zvedavá na novú časť a dúfam, že bude čoskoro, lebo bez čítania akosi tento rok nezvládnem. :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama