Fight » 1. Kapitola 2/2

26. září 2016 v 15:37 | Tew* |  Fight (Original story)
Téma: Původní povídka
Hlavní pár: Chace & Cassie
Další páry: Jill & Thomas, Max & Brian...
Hl. postavy: Cassie Morgan, Chace Wild, Jill Grey, Thomas Jones, Travis O'Donnel, Martin Morgan
Vedlejší postavy: Maxine James, Brian Stone, Will Simons, Samantha Simons, David Rock, Jessica Reynolds, Oliver Wild, Alex Wild, Emma Cooper, Tate Rogers
Anotace:
Cassie Morganová právě nastoupila na svou vysněnou vysokou školu. Má svou nejlepší kamarádku Jill, milujícího tátu a teď i byt, který je velký a útulný.
K bytu má kromě své nejlepší kamarádky ještě dva spolubydlící - Thomase a Chace.
Thomas je přítel její nejlepší kamarádky. Chace je jeho nejlepší kamarád a zpěvák kapely, která se snaží prorazit do hudebního světa.
Cassie poznává život na vysoké. Přednášky, učení, večírky a novinky, které nečekala, se na ni valí jedna za druhou. A ke všemu ji ničí její spolubydlící, který je vyhlášený pro svoje holky na jednu noc. Jak se s tím vším vypořádá?
~
Chace je typický vzor špatného kluka. Rodiče chtějí dcery dál od něj, ony však chtějí právě jeho. A on je s tím spokojený. Chodí na vysokou, má kapelu, která je čím dál tím víc populárnější a mohou doufat i v proslavení celosvětově. Podle něj má dokonalý život i se ženami na jednu noc. Podle něj mu to stačí, ale co když ho jedna dívka donutí změnit jeho postoj? Co když se stane tím, čím nikdy nechtěl být? Přítelem, žárlivým a ochranitelským, ale především... šťastnějším než kdy dřív.
Tew*: Poprvé přidávám své původní dílo na veřejnost. :D Takže Vám chci jen říct, že to není nadpřirozeno a.. no... posuďte sami co si o tom myslíte. :)

~

Jak se ukázalo, tak Jillino oblečení bylo jedno z těch mírnějších. Když jsme dorazili na večírek, který byl už v plném proudu, tak jsem viděla jen polonahé dívky. Myslím, že jsem tu měla nejvíc oblečení. Tedy... pokud nepočítám kluky.
"Jsem tady ta nejvíc oblečená," řekla jsem své nejlepší kamarádce, která se usmívala.
"No, já ti říkala, aby sis vzala něco sexy," odpověděla jen, než vzala Thomase za ruku a vedla ho na parket. No skvělé, takže tu zůstanu sama. A copak moje šaty nejsou sexy?
Nepostávala jsem, prostě jsem se rozešla davem, ignorovala lidi, kteří se tiskli k sobě tak, že jsem si mohla myslet něco o siamských dvojčatech.
Párty se odehrávala v jednom z domů bratrstva a hlavní dění bylo v místnosti, která mohla být obývacím pokojem. Těžko určitelné v množství světla, které se sem dostávalo.
Znechuceně jsem se prodírala skrz ty usmolené, opilé lidi a zastavila se až v kuchyni, kde bylo jen pár, nespojených, lidí. Díky bohu! Hudba tu byla také o trochu méně slyšitelná. Taky jsem za to vděčná!
"Ahooj!" zvolala jedna dívka, která seděla na kuchyňské lince a v ruce kelímek, který byl nejspíš plný piva. Dívala se přímo na mě. Měla oříškové oči a černé vlasy, které měla po ramena.
"Ahoj," pousmála jsem se a pozorovala je. "Mohu se přidat?" zeptala jsem se, protože oni vypadali zcela stejně ztraceně jako já. Tím chci říct, že měli oblečení podobné mému. Konečně někdo, kdo je na tom jako já.
"Jasně, já jsem Travis," představil se mi jeden kluk a podal mi ruku. Měl hnědé vlasy a modré oči podobné mým. Líbil se mi, to jsem musela přiznat. Byl roztomilý.
"Cassie," usmála jsem se a opatrně jeho rukou potřásla.
"Těší mě, tohle jsou lidi, hej, představte se!" zvolal a ostatní posunuli pozornost ze mě na něj a zase zpátky.
"Jsem Sam," ozvala se ta holka, která před chvílí volala na celé kolo svoje ahoj. Vypadala sympaticky.
"Já jsem Will," zamával na mě řasami jeden kluk, který byl velmi opálený. Byl to takový ten sladký blonďák.
"Já jsem Maxine, ale říkej mi Max. A Willa si nevšímej, trochu přebral a plete si levou s pravou." Zasmála se jedna dívka. Modrooká zrzka, která byla snad ještě drobnější než já. A to je co říct, já byla považovaná za tu nejdrobnější. Vypadala velmi roztomile. A já si připadala mnohem lépe s těmihle lidmi.
"A já jsem Brian," představil se poslední člen kuchyňské party a já se usmála. Byl to takový ten typ kluka, který by mohl mít sice všechny holky, ale držel si u sebe Max a vypadal velmi zamilovaně. Vevnitř zahlodala moje závist, ale ukočírovala jsem ji naštěstí. Ještě bych svítila jako zelený maják, že tak závidím.
"Už jsem si říkala, že jsem přišla nevhodně oblečená." Pokusila jsem se o vtip a oni se jen podívali za mě. Provedla jsem něco? Myslela jsem, že ne. Nebylo to vtipné? Shlédla jsem na své šaty a pak jsem se opatrně otočila a vzhlédla.
O krok jsem couvla, když jsem ho uviděla. Trochu delší černé vlasy a tmavě hnědé, skoro černé, oči. Měl tričko přes svalnatou hruď a paže měl pokryté tetováním. Vyzařovalo z něj takové to kouzlo zlého kluka. Prohlížel si mě od hlavy k patě a já jen stála a zírala. Mám něco říct? A co mám vlastně říct? Jak se mluví?! Na sto procent jsem uvnitř panikařila.
Usmál se a otočil na patě, poté zmizel mezi lidmi, mířil k malému pódiu, co bylo vystaveno v rohu. Podívala jsem se na ostatní v kuchyni, ale vypadali naprosto stejně šokovaně jako já. Skousla jsem si ret a rozešla se do víru lidí, protože hudba utichla a na pódium za ním vyšli ještě tři kluci. Ten černovlasý, který stál za mnou, stál u mikrofonu a rozhlížel se po davu. Prohlížela jsem si ho a teprve teď si všimla, že má v obočí malou jizvu, která mu ale jen dodávala na sexy vzhledu.
"Tady jsi, hledala jsem tě." Zjevila se u mě Jill a usmívala se. Byla celá červená, jak tančili a dýchala rychle. Bavila se.
"Jo, byla jsem v kuchyni a poznala pár nových lidí, když jsi mě tam nechala samotnou" usmála jsem se na svou nejlepší kamarádku a podívala se zpátky na toho kluka, zpěváka, nevím kdo to byl a ztuhla jsem. Díval se přímo na mě. Přes všechny ty hlavy lidí, byl jeho pohled zaklesnutý do mě. Zatajila jsem dech, když přiblížil rty k mikrofonu, ale nespouštěl oči od mé osoby.
Celým prostorem se rozlehl jeho melodický hlas, zpívající neznámou píseň. I na svých podpatcích jsem se cítila malá a tak jsem se postavila na špičky a dívala se tam. Na bubnech jsem uviděla nápis. Jméno kapely. FIGHT. Boj...
Nikdy jsem o takové kapele neslyšela, ale ti kluci hráli perfektně a ten zpěvák byl neskutečný. A hlavně na mě pořád koukal. Znervózňovalo mě to.
"Proč na mě kouká?"" zeptala jsem se Jill, ale ta na něj jen fascinovaně mžourala. Skvěle, od ní se odpovědi nedočkám. Pravděpodobně ani neslyšela nic z toho, co jsem předtím řekla. No nic, budu jí muset ty lidi představit jindy.
"Tohle je Chace, tvůj spolubydlící a nejspíš ani neví, že to jsi ty, kdo s ním bydlí. Vypadá totiž, jako kdyby si tě vybral jako další holku do postele," zamumlal mi Thomas do ucha a já se na něj překvapeně podívala.
"Tohle je Chace? A já... cože?" zeptala jsem se, můj hlas o několik oktáv výš. Odkašlala jsem si, jako kdyby to mohlo pomoct.
"Dávej si prostě pozor," řekl jen Thomas, než objal Jill zezadu kolem pasu. Podívala jsem se zpátky na Chace, který vypadal, jako kdyby se mu ulevilo. Proč? Protože mě viděl s Thomasem? Nevěděla jsem, co se stalo, ale písnička najednou skončila a mezi lidmi se rozhostilo nadšené tleskání a pískání na povzbuzení kapely. Zmateně jsem se rozhlédla a poté znovu vzhlédla k Chacovi. Usmíval se, užíval si lásku publika a stále se díval na mě.
Odhodlaně jsem oznámila Jill a Thomasovi, že se vrátím domů, protože tu stejně nemám co dělat a k bytu je to jen kousek. Nevymlouvali mi to. Jill se tiskla k Tomovi a vychutnávala si hudbu. Thomas vnímal jen Jill. Fakt jsem jim to záviděla!
Prodírala jsem se davem, když začala nová písnička. Omlouvala jsem se, že procházím, až jsem se dostala do kuchyně. Nikdo tam už nebyl, protože ti lidi stáli spolu s ostatními v obýváku a obdivovali kapelu.
"You're mine," zaslechla jsem ta slova v písni a otočila se k jevišti. Chace ze mě nespustil oči a pozoroval mě. Jako kdyby ta slova říkal mě. Slova 'Jsi moje' byla směřována ke mně, jako kdybych měla být já ta jeho. Jako kdyby zpíval pro mě. Oplácela jsem mu pohled do očí a všichni se začínali otáčet mým směrem.
"Tak o pozornost opravdu nestojím," zašeptala jsem nejistě, než jsem proběhla na chodbu a mířila si to k hlavním dveřím. Určitě jsem byla rudá jako rajče.
Uslyšela jsem z mikrofonu zaklení a zmateně zamrkala, protože se mi to nezdálo, že by tohle bylo v té písni. Ale stejně náhle se znovu ozval zpěv. Nebyl tak melodický a krásný jako Chacův - proboha na co to myslím?! - ale ušel. Zněl podobně jako Travis.
Uchechtla jsem se pro sebe nad svými myšlenkami a prošla ven do teplé noci. Všude svítily lampy, takže jsem se nemusela ničeho bát.
"Kam myslíš, že jdeš?" zeptal se mě ten hlas, který před chvílí zpíval, a já se na chodníku otočila. Stál kousek ode mě.
"Domů? Spát?" navrhla jsem mu odpovědi a pozorovala ho, jak zatíná čelist, jako kdyby mu něco dělalo velké problémy. Jeho pěsti se zatínaly taky.
"Proč? Nebaví tě to na večírku? Začal sotva před chvílí," máchl rukou na zdůraznění svých slov a udělal pár kroků ke mně.
"Nikoho tam skoro neznám a moje nejlepší kamarádka má svého přítele. A můj spolubydlící mě právě odrazuje od toho, abych šla domů." Řekla jsem mu a on se zastavil.
"Co tím myslíš?" zeptal se, opravdu vypadal zmateně, skoro ztraceně, jako kdyby netušil, o čem mluvím.
"Jsem Cassie, tvá spolubydlící." Řekla jsem mu jen a on mě chvíli pozoroval, než přistoupil až těsně ke mně. Tvářil se, jako kdyby mu právě někdo vzal jeho oblíbenou hračku. Na co to sakra myslím?
S povzdechem jsem se chtěla otočit, ale chytil mě za ruku. Tentokrát jsem byla zmatená já.
"Zatím se měj, Cassie." Zašeptal mi do ucha a já se zachvěla, jako kdybych měla kolena z rosolu. Na kůži jsem cítila mrazení z jeho dechu. Kousla jsem se do rtu a dívala se, jak se usmál. Jako kdyby věděl, jaký účinek na mě má. Jaký účinek má na všechny dívky. On se prostě nemusel ničeho bát, že? Pak pustil mou ruku a rozešel se zpět na večírek. Co to mělo sakra znamenat?
Až o dlouhou chvíli později jsem si uvědomila, že stále stojím na místě a koukám na dveře do domu bratrstva, kde zmizel Chace. Jak pitomá mohu ještě být?
Jeho chování jsem si vysvětlila tak, že byl nějak pod vlivem alkoholu. Aspoň jsem v to doufala, jinak jsem totiž netušila, co tohle mělo znamenat. A rozhodně ne před všemi těmi lidmi tady.

Druhá polovina první kapitoly. :) Snad se bude líbit. :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsi tu? :)

Anoooo! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama