Barvy lásky ► Nespoutaná

4. září 2016 v 15:27 | Ellie |  Recenze a Tipy - Knihy

Název: Barvy lásky - Nespoutaná
Originální název: Colours of Love - Entfesselt
Autor: Kathryn Taylor
Série (díl): Barvy lásky (1. díl)
Žánr: Beletrie, Společenské romány, Erotika/sex, Romány pro ženy
Počet stran (vazba): 300 stran (pevná vazba)
Rok a měsíc vydání: 2013/06
Nakladatelství: Moba
Anotace: Grace je mladá a nenápadná dívka, která se o muže zatím nijak dvakrát nezajímala. Během své stáže v Londýně se však setká s charismatickým Jonathanem Huntingtonem, který ji probudí ze spánku. Grace se s ním stále hlouběji a hlouběji propadá do světa temných tužeb, ztrácí se ve víru svého chtíče. Zatímco Jonathan stále více prahne po naplnění své milostné touhy, Grace si musí uvědomit, jak nebezpečné jsou její city.Postavy a dějová linie
Německá spisovatelka Kathryn Taylor, která už v minulosti vydala pár děl, se opět hlásí, tentokrát jde o erotickou sérii, jež nese příznačný název Barvy lásky.
Grace Lawsonová, je mladá, nenápadná a možná tak trochu naivní studentka ekonomie z malebného města Chicaga, kterou potkalo grandiózní štěstí v podobě praktikantského místa v jedné z nejlepších firem v Londýně. S obrovským nadšením se dívka vydá do evropského velkoměsta, netuší však, že už na letišti na ní čeká setkání, které změní celý její pobyt. S mužem, jenž se má stát jejím šéfem a který jí uhrane svýma pronikavýma očima. Jedním pohledem v ní zažehne plamen spalující vášně.
Jonathan vikomt Huntington, je její pravý opak. Zatímco ona, je takříkajíc obyčejná, on pochází z vysoké britské šlechty a je nejžádanějším sexy svobodným mužem v celé Anglii, kterému k nohám padne snad každá žena. Stejně jako Grace. I přes trapnou chvilku, kterou oba zažijí při seznámení, mezi nimi přeskočí jiskra, ovšem u každého z nich trochu jinak. Jak je známo, Jonathan není zrovna muž, který by se vázal, natož věřil na lásku. Má rád sex a také stanovená určitá pravidla, podle kterých se jeho život řídí. Jenže to by se do jeho života nemohla připlést zrovna mladičká studentka, kvůli které udělá nejednu výjimku a nejen v práci, ale také ve svém osobním životě.
Grace je osobností Jonathana uhranutá, zamiluje se do něj a díky své nezkušenosti ve vztazích není schopna své city skrývat. I on má pro Grace velikou slabost, a když dojde k nevyhnutelnému tělesnému sblížení, jde o erotickou erupci. Ale Jonathan nabízí pouze čistý sex bez jakéhokoliv citu, což je něco, co Grace jen těžko zvládne. Zamilovaná dívka se snaží dostat za hradby, které on kolem sebe staví, ale je to běh na dlouhou trať, pokud chcete vědět, jestli se jí to podaří, stačí otevřít knihu.

Moje dojmy z celé knihy
Už od své nejlepší kamarádky, jsem věděla, že jde o zajímavý příběh, proto jsem se rozhodla, že i já si knihu pořídím a tak se také stalo. Celá kniha na mě působila velmi příjemně, ať už šlo o celý přebal knihy, který už svou jednoduchostí láká čtenáře, či samotná anotace, jež mírně nakousne dějovou linii a probudí ve vás zvědavost a nutkání otevřít knihu a začít číst. Přesně tohle jsem udělala já. Ihned když se mi knížka dostala do rukou, na nic jsem nečekala. S čajem a teplou dekou, jsem se uvelebila v posteli a pustila se do čtení. První co vždy udělám, je že si přečtu anotaci, to mě buď navnadí, či odradí. Jak už jsem říkala, v tomhle případě mě navnadila. Někdy se stane, že prvních několik stránek se čtenářům, zdá nudných, než se děj zcela rozjede, ale tohle není ten případ. Od první stránky až po tu úplně poslední, jsem se báječně bavila. Velmi jsem si oblíbila hlavní hrdinku a musím přiznat, že byly chvíle, kdy mi jí bylo vážně líto. A popravdě, to bylo docela často. Ale abych zase nekřivdila Jonathanovi, i u něj jsem našla nějaká ta místa, kdy dokázal mile překvapit a to mi hned vyčarovalo úsměv na tváři. Věřte, že se do děje zabere tak moc, že za chvíli jste na konci a pokud nemáte pokračování, věřte, že nadšení moc nebudete, jelikož autorka to utnula vážně v tom nejlepším.


Doporučení a hodnocení
Určitě doporučují přečíst všem, kteří mají rádi příběhy tohoto rázu. Není to jen nějaká slátanina, kde to hlavní a jediné je sex. V téhle knize jde především o emoce a o lásku dvou lidí, i když ze začátku to bude velmi dlouhá a trnitá cesta. Postavit hradby kolem svého srdce a uzavřít se do sebe je ta nejjednodušší věc, ale otevřít se člověku, který vás miluje, je už věc těžší. A přesně tohle zažívá i hlavní dvojice celé knihy. Vnitřní boj, ve kterém jsou jen dvě možnosti. Kterou tu možnost si vybere Jonathan a zda se Grace dočká svého vysněného happy endu, to se dozvíte po přečtení knihy.

Moje hodnocení:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Harriet Harriet | 6. září 2016 v 19:09 | Reagovat

Pro knihu jsem si musela skočit do knihovny hned, jak jsem tady narazila na tvou recenzi, drahá, a musím říct, že to stálo za to (ačkoliv jsem se zprvu obávala, že se bude jednat o německou verzi 50 odstínů šedi :D). Určitě sem přidávejte více hodnocení knih/filmů - myslím, že nejen mně se to v budoucnu bude hodit při hledání nových, zajímavých titulů. Jen tak dál!
   - Harriet

2 Ellie Ellie | 7. září 2016 v 19:09 | Reagovat

To jsem ráda, že jak recenze tak i celá kniha se líbila :) a neboj se chystáme i další, tak snad brzo zase přidáme nějakou tu recenzi :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama