Wolf's Bride ► 1. Kapitola

23. dubna 2016 v 21:39 | Ellie |  Wolf's Bride
Téma: TW/vlastní tvorba
Postavy: Lia Vitiello, Peter Hale, Derek Hale, Cora Hale, Talia Hale, Michael Hale, Bibiana Vitiello, Claudia Vitiello, Federico Vitiello… ◄ ZDE
Páry: Lia/Peter
Anotace: Ona, mladá a nezávislá dívka, pocházející s malého města Valley Hills z velmi vlivné rodiny Vitiellu. Užívá si každičkou chvíli svého života, plánuje si, jak procestuje svět, pozná nová místa a zařídí si život podle svých představ. On, charizmatický muž, pocházející z Beacon Hills z rodiny Haleu, který ví, co od života chce a jde si za tím přes všechny překážky. Kromě toho, že oba pochází z rodiny vlkodlaků, je nespojuje absolutně nic, ale to se má všechno změnit. Vůdci klanu a zároveň otcové rodin se rozhodli, jak spojit obě rodiny dohromady a zajistit tak lepší ochranu před lovci. Rozhodli, že si dcera Vitiellu vezme syna rodiny Haleu. Když se to Lia dozví, s otcem se ostře pohádá a odmítne si vzít cizího chlapa. Ani on není nadšený, že ho nutí oženit se s "malou holkou" a odmítne. Ani jednomu to však nepomůže a den po Liiných 20 narozeninách se koná svatba. Od prvního okamžiku, co se ti dva viděli, je jasné, že to nebude procházka růžovým sadem. Ba naopak. Lia se bude snažit od první chvíle dělat naschvály, aby odradila svého muže a on se s ní rozvedl a dal jí pokoj, ale ani její manžel nezůstane pozadu a sám jí to vrací i s úroky. Hádky jsou na denním pořádku a dusno by se dalo krájet. Den ode dne se všechno stupňuje až do chvíle, kdy se něco zvrtne a půjde o život. Změní je to a najdou k sobě cestu nebo budou i nadále pokračovat v italské domácnosti?
Poznámka: Mia se těší na oslavu narozenin, se sestrou plánuji, jak si jí spolu užijí. Plány jí, ale zkazí otec, když jí řekne novinu, která jí obrátí život naruby.Kapitola první

Před dvěma lety
Byl večer, den před jejími osmnáctými narozeninami. Seděla u sebe v pokoji a přemýšlela, jak asi bude zítřek vypadat. Se sestrou si řekly, že by možná mohli jít na nákupy a večer na nějakou párty do klubu, aby to pořádně oslavily, ale bála se otce a jeho reakce. Povzdechla si a položila knihu, kterou se snažila přečíst, zpět na stůl. Popošla k oknu a zadívala se do zahrady, když jí do pokoje vtrhla mladší sestra a uvelebila se na pohodlné posteli.
"Ahojky ségra," uculila se a skočila na její ustlanou postel.
Lia se otočila k sestře a usmála se.
"Hele ty blázne, nenič mi postel," zasmála se a lehla si k sestře. "A vůbec, neměla jsi být v kině?"
Bibiana jen protočila oči a dala si pod hlavu velký polštář.
"Měla, ale otec mi to překazil, prý dneska na večeři má něco důležitého, co by nám chtěl říct, takže jsem musela zůstat. To je už po třetí, co mi pokazil skoro rande," uculila se Bibi.
"Ale no ták, pokud otcova řeč bude krátká a ty následně uděláš, že ti není dobře, můžeš se pak v pohodě vypařit z pokoje. Víš, že tvoje starší sestřička tě opět bude ráda krýt," usmála se Lia a hodila po sestře polštář, ta jí to ihned oplatila a obě se šibalsky usmály.
Od mala obě dvě milovaly polštářové bitvy. Byly schopné se prát dlouhé chvíle, dokud po pokoji nelétaly pírka. Ani teď to nebylo stejné. Místo příprav na večeři, se obě vrhly na bitvu. Po chvíli to v pokoji vypadalo jako když sněží. Sestry se smály a ani jedna si nevšimla, že k nim do pokoje vešel ještě někdo. Matka. Stála u dveří, ruce založené na prsou a mračila se na ně.
"To snad nemyslíte vážně!" zavrčela po chvíli, obě ztuhly a vzhlédly směrem k ní.
"Mami… my…," zakoktala se nejmladší z dcer.
"Nechci raději vědět nic. Ukliďte to, převlékněte se a přijďte na večeři. Dobře víte, že otec netoleruje pozdní příchody," zamračila se na obě dívky a poté odešla z pokoje.
"No super, určitě to zase řekne otci a kázání nás nemine," protočila očima Bibi a lehla si do peří na posteli.
"Co už, tak pojď, uklidíme to, ať není ještě víc naštvaná," zavelela Lia a dala se do uklízení.
Znala svou matku. Byla to prvotřídní dáma, která lpěla na všech rodinných tradicích stejně jako otec. Neměla jim to za zlé, byli tak vychování zase svými rodiči. Občas si přála, aby její rodiče, bylo trochu více normální, ne tak přísní a zásadoví. Když holky konečně tu spoušť uklidily, Bibi odešla k sobě se připravit. Lia si také převlékla, učesala si vlasy a poté vyšla z pokoje. Na cestě dolů se potkala s mladší sestrou a tak se obě odebraly do jídelny. Otec s matkou již seděli za stolem a čekali, dokud se jejich dcery neusadí. Když se konečně usadili, matka dala pokyn, aby donesli jídlo na stůl.
"Slyšel jsem, že jste zase dělali nepořádek," ozval se káravě otec. "Můžete mi to obě vysvětlit?"
"Tati nic to nebylo, jen jsme si se sestrou zavzpomínaly na staré časy, kdy jsme byly malé," vysvětlila Lia, jejich hru.
"I tak jste si ten nepořádek mohly odpustit," zamračil se a dal se do jídla, když před ně postavili talíře s večeří. "Ale o tom jsem s vámi nechtěl mluvit. Jde o tvoje narozeniny Lio. Jistě víš, že zítra ti bude osmnáct let, tudíž jsi dospělá."
"Ano to vím a o tom jsem s tebou chtěla i mluvit. Víš, ráda bych šla zítra s Bibi na nákupy a pak to někde ostavit…" mladá dívka, chtěla pokračovat, ale otec jí hned zastavil.
"To v žádném případě," zamručel.
"Ale tati," nedala se dívka. "Prosím."
"Už jsem řekl. Navíc zítra večer už je nachystaný jiný program. Budeme velká oslava a také sem přijedou hosté.
"Hosté? Jací hosté?" zeptala se zvědavé Bibi.
"Přijede Michael Hale se svou rodinou," vložila se do toho matka.
"Hale? Neříkal jsi náhodou, že naše rodina je s tou jejich na kordy?" zeptala se Lia, nechápala, proč by nepřátelský klan měl přijet na její oslavu narozenin.
"Ano říkal, ale okolnosti se změnily. Rozhodli jsme se oba klany spojit a ty Lio si vezmeš Michaelova syna Petera za manžela. Zítra se budou konat zásnuby," řekl Liin otec vážně.
Lia se na otce nevěřícně koukla. Řekl právě teď vážně zásnuby?
"Tati, tohle nemyslíš vážně, že ne?"
"Ale myslím! A vše je to domluvené, zítra na oslavě tvých narozenin se zasnoubíte a bez řečí," zamračil se Federico. "Naše rody se spojí a tím zajistíme větší bezpečí pro všechny."
"Ale já se nechci vdávat a už vůbec ne za někoho, koho jsem v životě neviděla," zvýšila Lia hlas, začínala být zoufalá.
Její otec vstal a zamračil se.
"Nezvyšuj na mě hlas Lio, ještě stále jsi má dcera a žiješ v mém domě!"
"A navíc já i tvůj otec jsme se také takhle poznali, zvykneš si, neboj, nakonec budeš ještě ráda," mrkla na svou dceru její matka a napila se červeného vína.
Mladá brunetka se dívala na své rodiče. To přece nemohli myslet vážně. Byla mladá a život měla před sebou. Nechtěla se vdávat a už vůbec ne za někoho, koho ani neznala. Měla své sny. Chtěla vystudovat školu, najít si úžasnou práci a hlavně cestovat. Tohle bylo něco, co měla na seznamu, ale nic o nucené svatbě s cizím chlapem.
"Já si nikoho brát nebudu!" řekla Lia naštvaně a vstala od stolu. "Nenechám se nutit do svatby. JÁ SE VDÁVAT NECHCI!" křikla a utekla od stolu.
"LIO! Okamžitě se vrať!" křikl za ní její otec a třískl rukou do stolu, ale mladá dívka ho ignorovala.
Vběhla k sobě do pokoje a zavřela se tam. Lehla si na postel a schovala svou tvář do polštáře. Na své narozeniny se těšila, ale teď je začínala nesnášet. A nejen je, ale i svého otce a matku. Tiše plakala do polštáře, když jí někdo objal. Byla to Bibi.
"No ták, možná si to ještě rozmyslí anebo to byl jen nějaký špatný vtip," chlácholila jí sestra.
"Nerozmyslí a žáden vtip to nebyl. Myslí to smrtelně vážně. Chtějí mě provdat za nějakého idiota. Bibi tohle já nechci, musím něco vymyslet. Musím zmizet."
"Chceš utéct?" zeptala se jí překvapené mladší sestřička.
"Pokud to bude nutné, pak ano," Lia se posadila a otřela si slzy z tváře.
Nenechá si rodiči zničit život. Pokud to oni sami nezruší, pak si najde jiný způsob, jak z toho ven i kdyby měla opustit rodinu a zmizet neznámo kam.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 veRča veRča | 4. května 2016 v 16:48 | Reagovat

Moc pěkný začaltek. Už se těším na pokračování 😊

2 Nataša Nataša | E-mail | 18. dubna 2017 v 14:47 | Reagovat

Nádherné. Prosím napíš už ďalšiu časť.
Moc ťa prosím. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama