New Generation I. - Trouble ► 6. Kapitola

29. dubna 2016 v 17:27 | Ellie and Perla |  New Generation - Trouble
Spolupráce: s Perlou
Téma: TVD/TW/TO
Postavy: Alexia Gilbert, Lucas Bennett, Nicole Bennett, Olivia Lockwood, Stiles, Derek, Lydia, Scott, Kira, Peter...◄ ZDE
Páry: zatím žádné (časem se uvidí)
Anotace: Mystic Falls už nie je ako kedysi. Upíry z neho odišli a ľuďom sa naskytla príležitosť nažívať si spokojne. To si aspoň mysleli, kým im ich životy neovplyvnili ich vlastné rozhodnutia. Deti. Alexia Gilbertová, tiché, no zároveň až prehnane úprimné dievča sníva s otvorenými očami a snaží sa vyhýbať konfliktom. Avšak tie si ju niekedy nájdu aj samé. Nicole a Lucas Bennettovci, dvojčatá, no aj tak je každý z odlišný tak, že viac sa to už nedá. Jeden lieta za dievčatami a druhá radšej sedí nad knihami. Olivia Lockwoodová, dcéra, ktorá má po svojej mame viac ako len vzhľad a blonďavé vlasy stále hľadá toho pravého a nič pre ňu nie je prekážkou. Avšak možno sa vyskytne niečo, čo zmení jej život. Čo zmení život im všetkým. Študijný pobyt v Beacon Hills. Pre niekoho možno zaujímavé, ale pre štyroch kamarátov to najhoršie, čo ich rodičia mohli vymyslieť. Čo sa stane, ak sa nič netušiaci ľudia ocitnú uprostred mesta, ktoré je majákom nadprirodzena?
Poznámka: Olivia se setkala s Peterem Halem. Zatímco Lucase nečeká nic dobrého.Kapitola šestá

Voda jako nepřítel


Ani si nevšimla, že už přeběhla hodina. Procházela se s Peterem městem a povídali si. Vlastě ani nevěděla, proč s ním šla. Znala ho teprve chvíli, ale něco na něm jí fascinovalo. Možná ty oči, či úsměv, kterým jí obdarovával. Sama nevěděla, proč se s ním baví. Z nějakých důvodů si nemohla pomoct, i když jí její vnitřní hlásek varoval. Navíc byl od ní dost starší, ale nad věkem jen pokrčila rameny. V dnešní době to přece nebylo nic neobvyklého a navíc, jen se procházeli, nedělali nic zlého.
"Takže ty jsi tu nová?" zeptal se jí, když zrovna procházeli parkem.
"Dá se to tak říct," odpověděla mu. "Jsme tu na výměnném pobytu."
"Podle toho jak to říkáš, soudím, že to nebylo dobrovolně," usmál se na ni sladce, div se jí nepodlomily kolena.
"Uhodl jsi. Naši rodiče nás prostě postavili před hotovou věc, den před odjezdem, samozřejmě, že nebyl zrovna nikdo moc nadšený, ale tak, možná to nebude tak strašné," mrkla a rukou sáhla do kabelky pro mobil, který začal vyzvánět, jako šílený.
"To ti to trvá zlato," pousmála se na druhém konci její máma.
"Mami? Ahoj, děje se něco, že voláš?" zeptala se Olivie.
"Nic co by, jen tě chci slyšet, jak ses zabydlela?" vyzvídala Caroline. "Už ses zapsala do místního týmu roztleskávaček?"
"Ne nezapsala a ani se na to nechystám."
Peter šel zatím celou dobu vedle ní a mlčel, čekal, až si to vše vyřídí. Musel říct, že ta kočička se mu vážně zamlouvala. Navíc ani netušila, kdo je on, takže si mohl vymyslet cokoliv, aby ji oblbnul a dostal.
"Ale pročpak ne, tady jsi přece kapitánka, tak proč by ses nemohla stát i tam. Máš na to zlato a vůbec, jak se mají ostatní?" pokračovala Oliviina matka.
"Mami, roztleskávačka jsem doma a tady to nějak přežijeme a pak se zase vrátím tam, kam patřím. A tečka. A ostatní se tak nějak zabydlují, co chceš po prvním dni mami. Navíc tohle město až strašidelně připomíná Mystic Falls. Je to k neuvěření."
"Vážně? Zajímavé, ale na druhou stranu se tam aspoň trochu budeš cítit jako doma," usmála se Caroline i když jí její dcera nemohla vidět.
"No možná máš pravdu. Mami, já končím, mám ještě školu, tak ahoj a pozdravuj doma," obě se rozloučily a poté Oli schovala mobil opět do tašky a pohlédla na Petera, který s ní stále šel bok po boku parkem.
"Vyřízené?" ozval se, když nastalo ticho.
"Ano, to jen máma. Kontroluje," usmála se a dál pokračovali v cestě.
"Starostlivá," uculil se její společník.
"Jo to ona někdy dokáže být až moc, ale co už," zasmála se mladá dívka.
"Jako rodiče," zasmál se spolu s ní.
"No," koukla na hodinky. "Budu už muset jít, musím ještě do školy, ale ráda jsem tě poznala, Petere," usmála se na něj sladce.
"To ja tebe taky, doufám, že se ještě uvidíme."
"Tohle je malé město, určitě jo," mrkla, chtěla odejít, ale chytil jí za ruku a přitáhl k sobě.
"Co…," dál už nic nestačila říct, jelikož jí k sobě přitáhl ještě blíž a políbil.
Překvapeně se odtáhla a pohlédla na něj. Vůbec netušila co říct, pevně chytila tašku na rameni, obešla ho a utekla zpátky do školy. Peter se pousmál, dal si ruce do kapes a z vesela si dál kráčel městem, tohle už měl tutově v kapse.

***

Zrovna seděl na poslední hodině. Měl je trenér Bobby Finstock, ale on skoro nevnímal. Čekal to tu o mnoho lepší, ale byla to stejná nuda jako doma možná i horší. Nechtěl odjet, cestou si myslel, že možná změní názor, ale až teď litoval, že vůbec souhlasil s tímto nesmyslem. Jenže už bylo pozdě a musel to vydržet až do konce. Seděl opřený na židli, ruce založené na prsou a zamyšlené zíral do okna. Vůbec nevnímal hodinu ani nic okolo, dokud ho nevyrušil sám trenér bouchnutím ruky o jeho lavici.
"Neruším vás, pane Gilberte?" trenér pozvedl obočí, celá třída ztichla a všichni pohlédli na něj.
"Hm možná," kouknul na něj Lucas a usmál se.
"Něco k smíchu?" pokračoval Finstock svým typickým hlasem.
"Ne, tedy aspoň nic o čem bych věděl," odpověděl znova Lucas.
"Tak být vámi dávám pozor," zamračil se trenér. "A mimochodem, hlaste se po škole u mě do lakrosového týmu, chybí nám jeden hráč a teď pokračujeme," vrátil se na své místo a znova začal vysvětlovat látku.
Lucas jen protočil očima a vytáhl knihu, aby to aspoň trochu vypadalo, že dává pozor. Když konečně zazvonilo, oddechl si, naházel věci do tašky a odešel ze třídy. Zamířil si to ke skříňce, kde rychlosti blesku naházel věci.
"Ahoj Lucasi," ozval se za ním Scottův hlas.
Rychle se otočil a spolu s McCallem tam stál i ten blbeček Stilinski.
"Čau," odpověděl jim a otočil se zpátky, aby si vzal, co potřebuje a mohl jít domů.
"Půjdeš se zapsat?" zeptal se Scott.
"Myslíš na lakros? Proč bych měl?" dal si tašku přes rameno a pohlédl na oba.
"Protože nám vážně chybí jeden hráč a tak jsme si řekli, jestli bys nechtěl. A navíc Nikki říkala, že doma v Mystic Falls jsi kapitán fotbalového týmu, tak jsme si řekli, že bys to třeba chtěl zkusit i tady i když jeto něco jiného," dodal Scott.
"Lakros jsem už hrál, takže to pro mě není cizí," řekl přemýšlivě Lucas, sám nevěděl.
Na jednu stranu se mu nechtělo poslouchat toho šílence trenéra, stačilo, že ho bude muset mít na hodinách, ale na druhou stranu, aspoň by zabil nějaký ten čas v tomhle městě a nenudil by se.
"Tak jo, jdu do toho," dodal nakonec.
"Super, tak za 5 minut v šatně," usmál se na něj Stiles a pak i se Scottem někde odešli.
Lucas se odebral do jídelny, aby si dal aspoň něco k jídlu, měl už hlad jako vlk. Vzal si jen sendvič, něco k pití a cestou do šatny to snědl a vypil. Když došel, kluci mu hned ukázali, kde co je a kde má skříňku a vybavení pro hru, když se převlékl, spolu s ostatními se odebral na hřiště. Ihned začali s tréninkem. Lucas lakros znal moc dobře, občas si ho zahrál s klukama doma, takže se do hry dostal poměrně snadno. Dokonce ho jednou pochválil i sám Finstock. Pokračovali dál, dokud jim nakonec trenér nedal chvilku pauzu, posadil se na lavičku a napil se vody. Pat a Mat jak s radostí pojmenoval ty dva, si sedli vedle něj.
"Dobrá hra kámo, jsi talent," pochválil ho Scott a také se napil.
"Díky, sport mám rád," usmál se a otřel si zpocené čelo.
"To jde vidět," ozval se i Stiles, aby náhodou nebyl pozadu.
"Jak to máte vy čtyři vůbec mezi sebou. Myslím jako vztahově," vyzvídal McCall.
"Jednoduše. Nikki je moje sestra, dvojče. Lexi je naše sestřenice a Olivie je naše kamarádka a moje bývala," to poslední Lucas jen zamumlal, nerad o tom mluvil, vždy pak vypadal jako on ten špatný a ona jako chudáček."
"Jo tak, tak teď už v tom mám jasno, přemýšleli jsme, jestli náhodou nejste všichni sourozenci, ale to nám přišlo trochu moc," zasmál se Scott.
"A co konkrétně myslíš?" nechápavě ho Lucas sledoval.
"Že byste byli čtyřčata," zasmál se Scott i se Stilesem, Lucas jen pobaveně zavrtěl hlavou, pak se ale u té představy zasmál taky.
"Ne to vážně ne, mám jen jednu sestru a to bohatě stačí," smál se mladý Gilbert do doby, než je vyrušila trenérova píšťalka a museli se vrátit zpět na trénink.
Všichni pokračovali dál, Lucas se docela bavil, nakonec byl i rád, že přišel a dal se do týmu. Asi by nevydržel dlouho bez sportu. Když skončili, všichni zamířili do šatny, dát si sprchu a převleknout se. Postupně odcházelo všichni hráči i Scott se Stilesem odešli, zůstal jen Lucas, osušil se a oblékl, vzal si své věci a odebral se ven. Na mobilu měl pár nepřijatých volání od sestry a zprávu, že si má pohnout, proto se rozhodl, že si cestu zkrátí přes plavecký bazén. Nebyl zrovna dvakrát nadšený, ale už tak šel pozdě a nepotřeboval další sestřiny řeči o tom, že nezná slovo dochvilnost. Procházel kolem bazénu, když uslyšel zvláštní zvuky. Otočil se, ale nikoho neviděl. Pokrčil rameny a šel dál, když se zvuky přiblížily, jako šumění vody. Tekoucí vody. Nechápavě se znova otočil, ale nic neviděl, ani místo odkud by možný zvuk mohl jít. Zamračil se, začínal si myslet, že mu přeskočilo, chtěl se znova dát na cestu, ale něco ho chytilo za nohu a shodilo do bazénu.
Ocitl se pod vodou, chtěl vyplavat, ale nemohl. Jakoby měl kolem nohou přivázané těžké závaží, které ho táhlo stále ke dnu. Ať se snažil sebevíc, nahoru se dostat nemohl. Pomalu mu docházel vzduch a začínal panikařit. Vzpomněl si na jednu chvíli, které se děsil ze všeho nejvíc. Tohle už jednou zažil, ten pocit, kdy ho voda spláchla a on se nemohl nadechnout, kdy mu docházel potřebný vzduch a on se bál, že to nepřežije a teď se to dělo znova. Nechápal to. Z posledních sil se snažil plavat k hladině, ale čím víc se snažil, tím víc ho to táhlo na dno. Ubývaly mu síly. Natáhl ruku k hladině, jako kdyby doufal, že jej někdo chytne za ruku a vytáhne, ale nikdo nevěděl, že je tu. Byl sám. Ještě jednou se pořádně zapřel, aby vyplaval, ale k ničemu to nebylo. Vzduch, který měl, mu došel, začal se pomalu dusit. Ztrácel vědomí. Tohle pro něj byl konec. Dřív než klesl na úplné dno, pohltila ho temnota.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama