New Generation I. - Trouble ► 12. Kapitola

29. dubna 2016 v 19:12 | Ellie and Perla |  New Generation - Trouble
Spolupráce: s Perlou
Téma: TVD/TW/TO
Postavy: Alexia Gilbert, Lucas Bennett, Nicole Bennett, Olivia Lockwood, Stiles, Derek, Lydia, Scott, Kira, Peter...◄ ZDE
Páry: zatím žádné (časem se uvidí)
Anotace: Mystic Falls už nie je ako kedysi. Upíry z neho odišli a ľuďom sa naskytla príležitosť nažívať si spokojne. To si aspoň mysleli, kým im ich životy neovplyvnili ich vlastné rozhodnutia. Deti. Alexia Gilbertová, tiché, no zároveň až prehnane úprimné dievča sníva s otvorenými očami a snaží sa vyhýbať konfliktom. Avšak tie si ju niekedy nájdu aj samé. Nicole a Lucas Bennettovci, dvojčatá, no aj tak je každý z odlišný tak, že viac sa to už nedá. Jeden lieta za dievčatami a druhá radšej sedí nad knihami. Olivia Lockwoodová, dcéra, ktorá má po svojej mame viac ako len vzhľad a blonďavé vlasy stále hľadá toho pravého a nič pre ňu nie je prekážkou. Avšak možno sa vyskytne niečo, čo zmení jej život. Čo zmení život im všetkým. Študijný pobyt v Beacon Hills. Pre niekoho možno zaujímavé, ale pre štyroch kamarátov to najhoršie, čo ich rodičia mohli vymyslieť. Čo sa stane, ak sa nič netušiaci ľudia ocitnú uprostred mesta, ktoré je majákom nadprirodzena?
Poznámka: Olivia nenechá věci jen tak. Chce přijít na to, co se v tomto divném městě děje. Pomůže jí Caroline? A co čeká Lucase, kterému nechtějí nic říct? Zaslouží si přeci odpovědi!Kapitola dvanáctá

Nejsem jediný


Procházela se zamyšleně po pokoji. Znova si v hlavě přehrávala rozhovor, který zaslechla. Nemohla uvěřit tomu, že se ve městě objevil nějaký démon, který chtěl ublížit Lucasovi. I když si spolu nerozuměli, stále jí na něm záleželo a nechtěla, aby se mu něco stalo. Musela, však zjisti víc, aby ho v případě nouze mohla nějak ochránit. Nebála se jen o něj, ale i o ostatní. Chvíli dokonce přemýšlela, že by se zeptala na rovinu Lydie, ale věděla, že by ji jen lhala, o tom, že se nic neděje, proto se rozhodla najít něco na vlastní pěst. Musela, ale počkat až Lydie odejde. Tušila, že po hovoru s Kirou to nebude dlouho trvat a bude mít čistý vzduch. Zrovna se dívala z okna, když spatřila svou kamarádku nasednout do auta a následně odjet. V tu chvíli se jí na tváři vyčaroval úsměv, tohle bylo přesně to, co chtěla. Rychle vyšla na chodbu a na chvíli se zastavila, aby se zaposlouchala, zda je opravdu doma sama. Když neslyšela nic podezřelého, odebrala se do pokoje, který patřil rusovlásce. Hned jak vešla, rychle zavřela dveře, otočila se, aby zjistila, kde začne hledat, když tu jí najednou padl zrak na postel, kde stále ležela kniha, kterou asi zapomněla Lydie schovat. Pousmála se a hned si to zamířila tam. Posadila se na měkkou postel a vzala jí do rukou. Začala v knize listovat. Po každé stránce, kterou otočila, se její tvář měnila v ještě více překvapivou. Divila se to, co všechno má být. O ničem, co tam našla, v životě neslyšela. Zvědavě tedy pokračovala dál. Neměla tolik času, aby četla všechno, bála se, že by jí najednou mohl někdo překvapit a vážně netušila, jak by tuhle situaci vysvětlila. Raději nemyslela, co kdyby, ale plně se soustředila na hledání. A to se jí v sekundě vyplatilo. Konečně našla to, co potřebovala. Velkými písmeny se na papíře neslo jméno Agramon. Na kus listu, který vytrhla z bloku ležícím na psacím stole, si ihned psala poznámky. Nebylo toho moc, ale aspoň něco. Čím víc o démonovi četla, tím víc se bála o Lucase. Jediné co nechápala, bylo proč on? Agramon přece chtěl 3 nadpřirozené bytosti a ona mladíka znala velmi dobře, vyrůstali spolu, kdyby byl nějak zvláštní, všimla by si toho. Proto si na papír, u této věci udělala velký otazník. Prozatím měla všechno, co chtěla. Už se chystala, že knihu zavře, když nechtíc přetočila na další stránku. Hned jí zaujala kresba dívky jménem Emily, vedle ní byla další, tolik podobná tetě Bonnie. Hned pod obrázky byla další kresba, velkého starého domu, který se jí zdál až příliš povědomý. Až po chvíli si vzpomněla, kde už onen dům viděla. V jejím rodném městě, v lesích, kde běhala, když byla malá. Zamračila se, tak jak to dělávala vždy, když se snažila na něco přijít. Stále jí to vrtalo hlavou, proč zrovna tohle místo bylo v knize plných divných věci. Musela na to přijit a pomoct jí mohla jen jediná osoba. Ihned vytáhla mobil a vytočila číslo své máma. Chvíli to vyzvánělo, než se na druhé straně ozval již tak známý hlas.
"Ahoj zlatíčko, je dost, že si taky na nás vzpomeneš."
"Prosím tě mami, děláš, jako kdybych ti denně nepsala," pousmála se blondýnka a stále zírala do knihy. "Mami, můžu se tě na něco zeptat?" začala pomalu.
"Ano jasně, o co jde zlato?"
"Nevíš náhodou něco o čarodějkách a nadpřirozenu v našem městě? Víš, máme do školy dělat takový projekt na téma nadpřirozeno v městech a tak mě napadlo, že bych to udělala o Mystic Falls, tak jestli náhodou nevíš o nějakém důležitém místě," čekala, co jí máma řekne.
Chvíli bylo ticho, už si myslela, že se ani nic nedozví, když se na druhé straně její matka nadechla a začala mluvit.
"Když jsem byla malá, moje máma mi vyprávěla, že v našem městě je jedno místo, které lidé spojovali s čarodějkami. Nyní tam stojí starý opuštěný dům, ale kdysi to bylo posvátné místo, kde se scházely čarodějky, před stovkami let tam prý dokonce sto čarodějnic zabili, traduje se, že po jejich smrti, se na tom místě drží veškerá sílá, kterou po té co čarodějky zemřely, země vstřebala."
Olivia celou dobu všechno bedlivě poslouchala, slovo od slova.
"Páni, to jsem ani nevěděla. A znáš i nějaké jména těch čarodějek?" zeptala se další otázku mladá blondýnka.
"Jedno jméno si lidé s tímto místem spojují, ale zda je to pravda či ne, ti říct nemohu," odpověděla Caroline.
"A jaké jméno to teda je nebo je to tajné?" pozvedla Liv jedno obočí, i když to její matka nemohla vidět.
"Emily. Emily Benettová, ale jak říkám, někdo říká, že je to jen výmysl, jiný, že pravda. Pomohla jsem ti aspoň trochu?"
"Ano mami, pomohla jsi mi moc, díky."
"Není zač zlato," bylo slyšet, jak se Caroline usmála.
"Tak, já už budu končit, ať ten projekt stihnu napsat, ještě jednou díky mami."
"Měj se zlatíčko," rozloučila se s ní její matka a položila.
Blondýnka se ještě jednou podívala do knihy, teď už jí to nepřišlo tak podivné. Pomalu si dávala střípky dohromady. Musela však zjistit víc. Přece jen šlo o život jejích přátel.

***

Když se probudil, vstal a odebral se do kuchyně, kde si do sklenice nalil pití. Měl hroznou žízeň, hodil do sebe sklenku a opřel se o linku. Byl rozespalý a ze všeho dost mimo. Zrovna si prohrábl vlasy, když uslyšel zvonek. Než se však vzpamatoval, už se z chodby ozývaly dva ženské hlasy. Oba hned poznal. Kira a Lydia. Tiše stál v kuchyni a snažil se poslouchat.
"Kde je?" ihned se zeptala rusovláska své kamarádky.
"Šel se napít, neboj, dávám na něj pozor," odpověděla jí Kira.
"Fajn, musíme je dát všechny dohromady," zavelela Lydia a vešla do obývacího pokoje, kde se posadila na pohovku, brunetka se posadila k ní.
Dopil svoje pití a odebral se na chodbu, tak aby lépe slyšel. Sice špehování neměl rád, ale teď neměl na vybranou. Když mu nic nechtěli říct, musel si najít jinou cestu, jak zjistit, to co chtěl.
"A jak to chceš udělat? Vždyť ani nevíme, kde jsou ostatní?
"O Olívii se neboj, je u mě doma a myslím, že jí nic nehrozí, má teď svoje osobní věci, které si musí vyřešit, spíš budeme muset najít ty dvě další holky. Lexi a Nikki."
"To bychom měli, chtělo by to zavolat klukům," řekla brunetka, chtěla ještě něco dodat, ale v tu samou chvíli jí zazvonil telefon.
Na displeji se objevilo Scottovo jméno, stiskla přijmout a hned ho pozdravila. Kývla na Lydii a odebrala se nahoru, aby vše Scottovi řekla a domluvili se co dál. Zatímco Kira telefonovala nahoře, Lydia seděla dole a nad vším přemýšlela.
"Tak už se uráčíš mi odpovědět, co se to sakra děje?" zamumlal rozmrzele Lucas, když se postavil před zamyšlenou rusovlásku.
Nečekala, že se objeví a nad zvukem jeho hlasu sebou trhla.
"Lucasi, řekla jsem ti už předtím, že toho vím tolik co ty," povzdechla si, nechtěla ho trápit věcmi, které našla v knize.
"A to ti mám věřit?" zavrčel, nesnášel, když mu někdo lhal.
Koukala na něj, věděla, že jí nevěří ani slovo, ale nemohla mu nic říct, bylo to pro něj moc nebezpečné a nechtěla ohrozit jeho život ještě víc, než už byl. Chtěla ho tím chránit a nejen jeho, ale i holky, chtěli jim pomoct, aniž by je vystavili ještě většímu nebezpečí, tím, že by jim řekli, co našli. Znala je sice krátce, ale tušila, že by to nenechali jen tak, zvlášť Lucas.
"Nedělej ze mě hlupáka Lydie, slyšel jsem váš. Něco víte a pokaždé když se zeptám, tak ty nebo Kira děláte, že o ničem nevíte!" zavrčel, stiskl ruce v pěst.
"Nech toho, už jsem ti řekla, že nic nevíme, kdyby to tak bylo, určitě bychom ti to řekli," stále si na svém trvala rusovláska a vstala.
Už ani nevěděla co mu dál říkat, tlačil na ni, ale ona se musela držet, závisel na tom jeho život a nejen ten jeho.
"Nic? Vážně? A to před chvíli co jsi říkala Kiře, bylo asi co!!"
"Lucasi…," zamumlala tiše, ale on jí přerušil.
"Už žádné Lucasi, prostě přestaň a řekni mi sakra už pravdu! Co se to děje?! Kdo za tím stojí!" mračil se tak, že jeho obočí se spojilo v jednu linku.
"Nemám ti už co říct," ukončila tento nesmyslný rozhovor Lydia.
Mladík se však nechtěl nechat odbýt tak lehko. Když se dívka chtěla odebrat vedle, chytil jí pevně za ruku a otočil k sobě.
"Řekni mi pravdu!" naléhal na ni.
"Přestaň, bolí to," snažila se mu vytrhnout, ale držel jí pevně.
"Ne!" vykřikl naštvaně. "Už toho mám dost, chci znát pravdu a bez těch lží!" křiknul.
Vytrhla se mu a zamračila.
"Nemám ti co říct!" křikla na něj taky a otočila se k němu zády.
Zamračil se, ruce zatnuté v pěst, zlost v něm vřela.
"Neotáčej se ke mně zády a normálně mi odpověz, aspoň pro jednou mi sakra nelžete!!" křikl naštvaně, najednou se v něm něco zlomilo, tělem mu prošla neskutečná sílá mísící se se zlostí, kterou v sobě potlačoval.
Lydie se otočila, aby mu znova zopakovala snad už po sté, že už mu vážně nemá co k tomu všemu říct, když v tom viděla jeho výraz tváře. Lucasovi oči zvláštně zazářily, zamračil se a napřáhl k ní ruku, nebylo to však z jeho vlastní vůle, měl pocit, že síla v něm jej nutí tohle všechno udělat i když ani netušil, co se o chvíli stane. Zlost mísící se s jeho mocí nakonec udělala svoje. Dřív než se stačil vzpamatovat, kužel světla vystřelil z jeho ruky a zasáhl Lydii, kterou mocná síla odhodila přes celou místnost. Zastavila jí až zeď, do které narazila, svezla se po ní a zůstala ležet mimo na zemi. Lucas se vzpamatoval, nechápajíc, co se právě stalo, se chtěl odebrat k ní, ale někdo mu v tom zabránil. Byla to Kira, která všechno viděla. Bála se o svou kamarádku a ve snaze ochránit jí použila svou moc, blesky, které zasáhly mladíka nepřipraveného. Dřív než i on ztratil vědomí, si uvědomil, že není jediný, kdo oplývá zvláštním nadáním.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama