It's Our Continue, Niklaus ► 12. Kapitola

29. dubna 2016 v 8:44 | Tew* |  It's Our Continue, Niklaus
Téma: The Vampire Diaries
Pár: Klaus & Caroline
Hl. postavy: Klaus, Caroline, Elijah, Marcel, Rebekah, Katherine
Vedlejší postavy: Elena, Damon, Stefan, Bonnie, Tyler, Sabine (Celeste) a Sophie....
Anotace: Klaus bude otcem? Tak to je šok. Jak pro něj, tak i pro budoucí maminku Caroline. Jak je možné, že je těhotná, i když je upírka a on hybrid? Pomohou čarodějnicím z Francouzské čtvrti, které jim nabízí na oplátku pomoc s miminkem? Co se stane dál ve slavném New Orleans, městě hříchu?
Tew*: Tak a je tu pokračování povídky It's Our Beginning, Caroline.

Seděl jsem zmateně na posteli, celý rozespalý a rozhlížel se po Caroline. Prohrábl jsem si rukou vlasy a vstal. Měl jsem na sobě jen trenýrky. Uplynulo už pár dní od doby, co se všechno zmateně odehrálo.
Caroline rostlo bříško čím dál rychleji a tím se i termín porodu blížil.
Marcel se stále dohadoval s čarodějnicemi z Francouzské čtvrti a já se toho někdy sice musel zúčastnit, ale Caroline jsem bral s sebou. Nemínil jsem ji nechat bez dozoru.
Pokud vím, tak Katerina teď byla povětšinu času ve svém pokoji a Elijah se vytrácel ven. Jednou přišel a ústa měl od rtěnky. Smál jsem se celý den, hlavně díky výrazu Katherine.
"Řeknu ti, že to malé si myslí o mém močovém měchýři, že je to skákací hrad." Řekla Caroline, když vyšla z koupelny jen v ručníku. Bříško už měla velké tak, že vypadala jako v pátém nebo šestém měsíci.
"No, aspoň tam má nějakou zábavu, no ne?" uculil jsem se a schytal to ručníkem do obličeje, když si oblékla kalhotky a podprsenku.
"Někdy bych si přála, abys těhotenství zažil. Aspoň by se ukázalo, jak bys to zvládal, ty mocný hybride." vyplázla na mě jazyk a oblékla si šaty. Byly světle béžové s květy. Dokázal jsem si představit, jak by vypadala venku, kde bych ji takhle maloval, zvěčnil ji na obraze.
"Víš, mořští koníci to tak mají. Děti odnosí samci," odpověděl jsem jí důležité a ona po mně mrskla knihu. Naštěstí jsem ji chytil za letu. Tyhle její změny nálad nás už stály pár pěkných, drahých a starých váz a spoustu dalšího.
"Tak se staň mořským koníkem," zabrblala a odešla z ložnice. Jo, tak tohle bude ještě hodně těžké.
Dal jsem si sprchu a oblékl se. Přemýšlel jsem, zda vůbec mám chodit do palebné linie, ale byla to moje Caroline a moje dítě. Slíbil jsem sám sobě, že se o ně postarám. I kdybych měl mít bouli na hlavě.
"Elijahu, jestli ji nepřivedeš, tak už se naštvu. Večeře. Dneska. Přijde i ona. Nechtěj mě naštvat!" podupávala si má blondýnka nohou a já se usmíval při pohledu na vyjeveného Elijaha, který pro jednou nevěděl co říct. Je pravda, že Car v období těhotenství naháněla někdy hrůzu. Jako třeba teď. Všichni jsme věděli, že je nejlepší jí neodporovat.
"Do-dobře," zakoktal Elijah a radši rychle odešel. Páni, nikdy jsem ho snad neslyšel koktat.
"Koho přivede?" zeptala se Katerina, která se objevila vedle mě. Zvykla si na luxus, že ji chránil můj bratr, ale mně to bylo jedno. Toleroval jsem ji jen proto, že její krev byla součástí přeměny na hybrida.
"Nejspíš svou novou dívku," odpověděl jsem jí a pozorval, jak Caroline vzhlédla a s úsměvem mi zamávala, jako kdyby se předtím ni nestalo. Usmál jsem se a ona spokojeně odešla do kuhyně, udělat si nejpíš snídani.
"Tvůj vkus se dost změnil, Klausi." Řekla vedle mě Katherine a já se na ni podíval.
"Vždy jsem byl spíše na ty hodné, ne na mrchy." Odpověděl jsem jí a tím jí vzal vítr z plachet. Dívala se na mě tak, že kdyby pohled zabíjel a já nebyl nesmrtelný, tak bych se na místě vznítil.
"Ale já byla taky hodná, vzpomínáš?" usmála se pak najednou a pohladila mě dlaní po hrudi. Jestli chtěla být středobodem zájmů jednoho z Původních, tak si vybrala velmi špatně.
"Co si myslíš, že děláš?" zavrčel jsem na ni a ona pokrčila rameny a přešla blíž.
"Miloval jsi mě taky, líbila jsem se ti," zašeptala a přibližovala se rty k těm mým. Zavrčel jsem a přišpendlil ji ke zdi. Rukou jsem ji držel pod krkem a pár centimetrů nad zemí, takže neměla žádnou oporu.
"Miluju Caroline, budeme mít spolu dítě. A Katerino, pamatuj si, že ty jsi tady jen proto, že tvá krev vytváří hybridy. Jinak by jsi byla už dávno mrtvá. Zapomeň na to, že bych se tě byť jen dotkl v jiném směru než v úmyslu ti ublížit." Zavrčel jsem jí do ucha, než jsem ji pustil a nechal na kolenou lapat na zemi po dechu. Seběhl jsem schody a vydal se do kuchyně za Caroline. Potřeboval jsem si zlepšit náladu a to bez mé Car nešlo.
~
Pomáhal jsem dělat večeři, abych vyhověl všem požadavkům Caroline. Ta si na všem dávala záležet. Připravila brambory, ze kterých později udělala kaši. Nebránil jsem jí. Na co měla ona chuť, tak to jsem byl ochotný sníst. Hlavně taky proto, že Caroline velmi dobře vařila. V troubě se zapékalo maso se smetanou a sýrem a provonělo tak celou kuchyni.
Já krájel zeleninu, připravoval stůl, dresinky a pití. Katerina zůstala ve svém pokoji a Elijah se doposud neukázal.
"Jestli se neukážou, budu velmi naštvaná," zamračila se Car a já honem přikývl, že rozumím. Měl jsem v úmyslu zavolat bratrovi a seřvat ho jako malé dítě, že já tu mám těhotnou ženskou a on ještě nenaklusal domů s tou jeho přítelkyní, když se otevřely vchodové dveře a zvuky kroků. Tiché šeptání nám napovědělo, že se o něčem dohadují a já se podíval na svou zlatovlásku, která se potěšeně usmála a vyndala maso z trouby. Začala vytahovat talíře. Nejspíš už měla hlad.
"Ukaž, nandám to a ty můžeš přivítat hosty a posadit se. Odpočinout si," navrhl jsem opatrně.
"Nejsem nemohoucí," zamručela a nabírala dál. Porce rozdělila tak, že každý měl stejně, jen ona o trochu víc, tak, aby měla ona i miminko. Jenom krev nestačila.
"Jsme tady!" zvolal Elijah.
"To víme už asi pět minut!" odpověděl jsem mu a vzal tři talíře, které jsem odnesl na stůl v jídelně. Položil jsem je a pak vzhlédl. Zůstal jsem zírat. Můj bratr se začal setkávat s tou vlkodlačicí Hayley.
"Dobrý večer?" navrhla pozdrav a já pokýval.
"Dobrý," zamručel jsem, než jsem se vydal zpátky do kuchyně a vzal zbylé dva talíře. Caroline šla za mnou a když uviděla Hayley, tak radostně vypískla a hned se hnala ji obejmout. Překvapila tím všechny a hlavně Hayley, která jí nemotorně to objetí oplatila.
"Vítám tě, konečně. Stejně bylo hned jasné, s kým se dal dohromady. Tajnůstkář, to ti povím," usmála se Car na vlkodlačici a pohladila si bříško. "Opovaž se ještě něco tajit těhotný! Všechno se dozvím," pohrozila mu prstem a pak jsme se všichni zasmáli.
"Dojdu pro Katerinu, tohle bude chtít vidět," řekl jsem a odložil talíře. Měl jsem až škodolibou radost.
Šel jsem po schodech nahoru a k jejímu pokoji, kde prozatím bydlela. Můj nápad byl, že ji dáme do žaláře, ale bohužel to nevyšlo a tak se zabydlela v pokoji pro hosty. Ani jsem nezaklepal a vešel jsem dovnitř. Katherine seděla u okna a dívala se ven.
"Večeře. Caroline tě tam chce, takže jdeš." Řekl jsem jí a ona se na mě zamračila, než vstala a naštvaně prošla dolů. Šel jsem za ní, zvědavý na její reakci. Zůstala stát ve dveřích a zírala. Nepokrytě zírala a těkala pohledem z Elijaha na Hayley a zpátky. Musel jsem potlačit smích. Nikdy jsem ji takhle neviděl, ale bylo jasné, že to bylo velmi legrační.
"Katherine, tady máš jídlo i ty." Řekla Caroline, která poskakovala kolem stolu jako hyperaktivní šmoula.
"Lásko, už si sedni a jez, ona to zvládne sama. Všichni sedněme a užijme si společnou večeři," řekl jsem a sám posadil Caroline ke stolu.
"Nějak mě přešla chuť k jídlu," zavrčela Katherine a já se na ni zamračil a ona s nechutí usedla na místo naproti Elijahovi a Hayley, kteří seděli vedle sebe.
"Dobrou chuť," usmála se Caroline a pustila se do jídla. Popřál jsem taky a všichni jsme začali jíst. Neušlo mi, jak Katherine házela nenávsitné pohledy po Hayley a Elijahovi, ve kterých byla i trochu ublíženosti. Taková špetka, která ukazovala, že i Katherine může mít emoce.
"Je to výborné," pochválila to Hayley. Snažila se být milá a zapůsobila tím tak na Caroline i na mě. Elijah byl už tak okouzlený, takže ji jen chytl za ruku a usmál se. Ukazoval víc citů, než bych od něj čekal. Pomalu ale jistě se začínal měnit, i když jeho obleky mu zůstaly. Tak nějak jsem pohyboval, že má i jiné oblečení než obleky. Co asi nosí na spaní? Pyžamo s potiskem obleku a kravaty?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama