It's Our Continue, Niklaus ► 11. Kapitola

29. dubna 2016 v 8:42 | Tew* |  It's Our Continue, Niklaus
Téma: The Vampire Diaries
Pár: Klaus & Caroline
Hl. postavy: Klaus, Caroline, Elijah, Marcel, Rebekah, Katherine
Vedlejší postavy: Elena, Damon, Stefan, Bonnie, Tyler, Sabine (Celeste) a Sophie....
Anotace: Klaus bude otcem? Tak to je šok. Jak pro něj, tak i pro budoucí maminku Caroline. Jak je možné, že je těhotná, i když je upírka a on hybrid? Pomohou čarodějnicím z Francouzské čtvrti, které jim nabízí na oplátku pomoc s miminkem? Co se stane dál ve slavném New Orleans, městě hříchu?
Tew*: Tak a je tu pokračování povídky It's Our Beginning, Caroline.

Všechno probíhalo hladce. Tak trochu. Od smrti Tylera uběhl týden. Informovali jsme i lidi v Mystic Falls. Byli zdrcení, ale také byli rádi, že je Caroline i miminko v pořádku. Dozvěděl jsem se od Damona, že bude podnikat cestu, již dnes a my jsme měli přijet, bohužel to nešlo a tak jsem se za nás omluvil a popřál hodně štěstí.
Caroline zase narostlo bříško. Jako kdyby každým dnem rostlo víc a víc. Po večerech jsem její bříško s láskou a oddaností hladil a mluvil na mé dítě v něm. Vyprávěl jsem veselé příběhy, pohádky, i mé vyhrané bitvy, kde místo krve a zabíjení byla spousta plyšáků. Ano, nic víc mne bohužel nenapadlo.
V nocích jsem k sobě Caroline něžně tulil a ruku nechával na její, která spočívala na bříšku. Chránili jsme naše dítě.
,,Přemýšlel jsi o jménech?" zeptala se mne Caroline a já si ji posadil na klín. Seděli jsme v obýváku, před námi hrála puštěná televize a na stole ležel popcorn. Udělali jsme si romantický večer u filmu.
,,Jménech?" zeptal jsem se a zamyslel se. Vždy jsem si myslel, že dítě mít nemůžu, o jménech jsem tudíž nepřemýšlel ani trochu. Ale když jsem se tak zamyslel, tak jedno jméno mi hrálo na mysli velmi často.
,,Ano, myslela jsem.. nejspíš se to už blíží, když si vezmeš, jak rychle roste. Tak by to chtělo jméno pro holčičku a chlapečka, nevíme co budeme mít." Dodala na vysvětlenou a já se usmál.
,,Ty už máš nějaká jména vybraná?" zeptal jsem se zvědavě a ona se začervenáním kývla.
,,Pro holčičku. Abigail. Tatínkova radost." Řekla a já se šťastně usmál.
,,A pro kluka?" zeptal jsem se, chtěl jsem vědět, nad čím ta její zlatá hlava přemýšlí.
,,Niklaus. Po tatínkovi." Pípla nesměle a já na ni zůstal jen koukat. Ona chtěla dítě, které by se jmenovalo po mně? Nechápal jsem to, ale uvnitř... činilo mne to šťastným.
,,A ty tohle... opravdu tohle chceš?" divil jsem se a ona hned přikývla. Bez zaváhání souhlasila.
,,Máš úžasné jméno. Líbí se mi, takže proto jsem ho navrhla. A taky, někdy přece dávají tatínkové jména svým synům po sobě." Pokrčila rameny a usmívala se.
,,Miluju tě," políbil jsem ji něžně na rameno a nechal ji se ke mně více přitulit. Začali jsme se dívat na film.
Sledovali jsme nějaký Mortal Instruments, na který se chtěla podívat Caroline, protože ho ještě neviděla. Bylo to vcelku dobré. Tedy pro mě. Ale pro Caroline to bylo zřejmě mnohem více. Vypadala šťastně, vesele. Film se jí moc líbil, i když jí naštval konec. Mně to přišlo jako zajímavá zápletka.
***
Ráno jsem vstal jako první. Caroline ještě spala, přivinutá ke mně vypadala jako anděl. Blonďaté vlasy měla lehce rozcuchané, dlouhé řasy vrhaly na její tvář jemný stín. Na sobě měla lehkou košilku, přes kterou bylo vidět její zvětšující se bříško.
Opatrně jsem vstal a natáhl si kalhoty. Poté jsem vzal svůj skicák a tužku. Posadil jsem se do křesla naproti Caroline a začal kreslit. Znal jsem její tvář už zpaměti, ale i tak jsem si nenechával ujít chvíle, kdy klidně spala, nebo se smála. Kreslil jsem ji snad pořád. Při každé příležitosti, jako kdyby to byli fotky. Nechtěl jsem o nic přijít.
,,Zase kreslíš," zašeptala, její oči stále zavřené. Pousmál jsem se a odložil věci na stůl.
,,To na mně miluješ přece." Usmíval jsem se a ona pootevřela ospale jedno oko.
,,Je moc brzo na to, abys kreslil. Pojď spát, nebo si aspoň sáhni, jak naše dítě poprvé zakopalo." Uculila se a já byl v mžiku u ní a opatrně dával ruce na její bříško.
Myslel jsem si, že jsem ji probudil já, ale jak se ukázalo, bylo to kopání našeho miminka. Fascinovaně jsem se díval na její bříško, na mé roztažené prsty na rukou, které se málem na to bříško ani nevešli, jak byla Caroline drobná i těhotná.
,,To je úžasné." Vydechl jsem uchváceně a pociťoval to drobné šťouchání, které mělo být kopáním malých nožek uvnitř.
,,Mluv, Niku. To miminko reaguje na tvůj hlas." Povzbuzovala mne Caroline a já si olízl náhle suché rty.
,,Ahoj, já jsem tvůj táta," zanotoval jsem k jejímu bříšku. Nic chytřejšího mě v tu chvíli nenapadlo a bylo vidět, že Caroline zadržuje smích. Ale miminku se to zamlouvalo, protože zakopalo nožkama pořádně.
,,Myslím, že tohle bude někdo, kdo bude umět kopat do míče. Fotbalista nebo fotbalistka." Usmívala se láskyplně.
,,Slyšel jsem, že můj synovec nebo neteř kope, můžu dál?" objevil se ve dveřích Elijah, oči mu nadšeně zářily. Dlouho jsem ho takhle neviděl.
,,Pojď. Zrovna kope, ať o to nepřijdeš." Kývla Caroline, aniž by se zeptala mě. Ne, že bych nesouhlasil.
Elijah vkročil do pokoje, zase celý v obleku, a přešel rychle k nám. Pak opatrně, málem neochotně poklekl na postel k nám a podíval se na mě. Pousmál jsem se a uvolnil místo. Elijah opatrně položil svou ruku na bříško mé blondýnky a rozšířil oči překvapením. Po dlouhé době se zase usmál.
,,Cítím, jak kope. Je to naprosto neuvěřitelné," vydechl a já musel souhlasně přikývnout.
,,Bude z tebe strýček," pokyvoval jsem hlavou a on se uchechtl.
,,Jako kdybych tohle už nevěděl," šlehl po mně pohledem a protočil oči. Pak se usmál a díval se fascinovaně na jeho ruku, která spočívala na Carolinině bříšku. Tam, kde roste mé dítě. Budeme mít zdravou holčičku nebo zdravého chlapečka. A já už se nemohl dočkat, až budeme celá rodina. Šťastná rodina.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama